Oddajcie Polakom demokrację!

Reklamy


#bojkot

Oddajcie Polakom prawo kandydowania do Sejmu!

Oddajcie Polakom demokrację!

Do wszystkich obywateli! Do prawników, konstytucjonalistów, dziennikarzy! Do posłów i liderów partii politycznych!

Do obywatelskich stowarzyszeń i organizacji!

Do wszystkich, którzy kształtują opinie publiczną i mają wpływ na stanowione prawo!

Reklamy

Do wszystkich obywateli!

Zebrani w Warszawie w dniu 26 lipca 2019 r. niżej podpisani obywatele polscy stwierdzamy:

 1. Obowiązujący w Polsce Kodeks wyborczy uniemożliwiając obywatelowi swobodne, indywidualne zgłoszenie swojej kandydatury do Sejmu w sposób oczywisty łamie Konstytucję i odbiera obywatelowi bierne prawo wyborcze w wyborach do Sejmu, uzależniając realizację tego fundamentalnego prawa od woli tej czy innej partii politycznej. Jest to nie tylko sprzeczne z obowiązującą w Polsce Konstytucją RP, ale także ze standardami międzynarodowymi określonymi w dokumentach OBWE.

 1. Domagamy się zdecydowanie przywrócenia Polakom ich niezbywalnego, fundamentalnego prawa do ubiegania się o mandat posła RP! Domagamy się natychmiastowej zmiany, niekonstytucyjnego w tym zakresie, Kodeksu wyborczego!

 1. Stwierdzamy iż przeprowadzenie wyborów do Sejmu w warunkach, w których obywatele nie mogą swobodnie skorzystać ze swojego konstytucyjnego prawa do ubiegania się o mandat posła, narusza Konstytucję, a wybrany w ten sposób Sejm nie będzie reprezentował Narodu lecz koterie partyjne, które zmonopolizowały proces wyborczy i wybrały posłów w swoim gronie na długo przed głosowaniem powszechnym. Wybrany w sposób sprzeczny z Konstytucją Sejm nie może być także uznany za legalną reprezentację Narodu.

Wzywamy zatem do bojkotu niekonstytucyjnych wyborów do Sejmu prowadzonych z naruszeniem naszych, niezbywalnych praw!

 1. Dla przywrócenia obywatelom biernego prawa wyborczego w wyborach do Sejmu powołujemy Komitet na rzecz Przywrócenia Praw
  Wyborczych, którego jedynym celem będzie doprowadzenie – poprzez akcje społeczne, a także działania polityczne do zmiany dyskryminacyjnych zapisów Kodeksu wyborczego i przywrócenie Polakom możliwości swobodnego, kandydowania do Sejmu.

O tym kto zostaje posłem mają decydować wyborcy, a nie partyjne oligarchie.

W wyborach do Senatu, które nie są sprzeczne z Konstytucją, Komitet wystawi kandydatów, dla podkreślenia, że nie zgadzamy się na dominację na scenie politycznej partii, które swoje pozycje zawdzięczają odebraniu obywatelom ich praw.

Zwracamy się zatem do wszystkich Polaków, którym los naszego państwa nie jest obojętny o przyłączenie się do walki o ustanowienie w Polsce prawdziwej, obywatelskiej demokracji, o natychmiastowe przywrócenie obywatelom polskim biernego prawa wyborczego i możliwości indywidualnego ubiegania się o mandat posła na Sejm RP. Warszawa 26 lipca 2019 r.

Komitet na rzecz Przywrócenia Praw Wyborczych.

Janusz Sanocki -Nysa, Zbigniew Wesołowski – Szczecin, Jan Jączek – Tychy, Andrzej Kania Tramway Gdańsk, – Zbigniew Grefkowicz – Sochaczew, Witold Pluta – Nowe Skalmierzyce, Patrycja Ewa Mąka – Gdańsk, Piotr Radziszewski –Piotrków Trybunalski, Benedykt Partyka – Bydgoszcz, Przemysław Skrzypek – Odolion, Zdzisław Skiba – Mińsk Maz., Paweł Gawroński – Włocławek, Anna Badorowska – Warszawa, Ireneusz Jarząbek – Swarzędz, Marek Włodarczyk – Bełchatów, Andrzej Szczęśniak – Warszawa

Ponadto akces do komitetu złożyły osoby z całego kraju.

Drodzy Rodacy,

Zgodnie Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej bierne prawo wyborcze w wyborach do Sejmu ma każdy polski obywatel, który ukończył 21 lat i posiada czynne prawo wyborcze. To prawo odbiera nam stworzony przez partie Kodeks wyborczy. Do naszego Komitetu wpłynęło ponad 4 tys. zgłoszeń kandydatów do Sejmu. Zgodnie z napisanym pod partyjne klany Kodeksem wyborczym możemy wystawić na listach jedynie 920 osób. 3 tysiące potencjalnych kandydatów zostało pozbawionych biernego prawa wyborczego. Tak wygląda nasza demokracja, taki mamy system po „25. latach wolności”.

W Wielkiej Brytanii w systemie JOW-owskim, żeby kandydować do Izby Gmin wystarczy zebrać 10 podpisów i wpłacić 500 funtów kaucji. Tylko tyle. Nie trzeba żadnych list, komitetów, sztabów i zgody partyjnego wodza. Proste i transparentne reguły, sprawiedliwe i równe dla wszystkich. Dlatego tak ważne jest wrześniowe referendum i wprowadzenie JOW-ów w wyborach do Sejmu. Tylko wówczas będziemy w stanie wyrwać nasz własny kraj z łap partyjniaków, którzy stworzyli sobie taką demokrację, w której od 1989 roku wybierają się sami spomiędzy siebie.

Oni i ich propagandowe tuby robią wszystko, żeby referendum zamilczeć, zmanipulować i zohydzić. Strach zajrzał im głęboko w oczy pierwszy raz od 25 lat. Po raz pierwszy mamy szansę przywrócić Polskę obywatelom, przywrócić prawdziwą demokrację, w której obywatel jest pracodawcą polityka, a nie pańszczyźnianym chłopem partyjnej neoarystokracji. Nie możemy tej szansy zmarnować!

Odpowiedź PKW na zapytanie

odp-pkw-31-053105201917002400115

Nie wierzycie, poniżej do pobrania wzory , sami możecie wysłać i zobaczycie czy macie zgodnie z konstytucją prawo do zgłoszenia kandydata

Załączniki

 • doc Lokalny-komitet-obywatelski
  Data dodania: Sierpień 3, 2019 8:25 am Dodany przez: Tramway Rozmiar pliku: 29 KB Pobrania: 22
 • doc pismo-do-delegatury
  Data dodania: Sierpień 3, 2019 8:25 am Dodany przez: Tramway Rozmiar pliku: 66 KB Pobrania: 25

Reklamy

Tramway

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Nie tańczę na grobach Obrońców Westerplatte.

nie Sie 4 , 2019
dr  Karol Nawrocki  Dyrektor  Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku  Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zorganizowanie w dniu 1.09.2019 r. polskich obchodów upamiętnienia wybuchu Drugiej Wojny Światowej, na terenie Westerplatte.  Jako mieszkańcy i obywatele Polski jesteśmy zaniepokojeni zarówno retoryką, jak i realnymi poczynaniami Pani Prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz oraz […]

tafoip