Nie tańczę na grobach Obrońców Westerplatte.

Reklamy


dr  Karol Nawrocki 

Dyrektor 

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku 

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zorganizowanie w dniu 1.09.2019 r. polskich obchodów upamiętnienia wybuchu Drugiej Wojny Światowej, na terenie Westerplatte. 

Jako mieszkańcy i obywatele Polski jesteśmy zaniepokojeni zarówno retoryką, jak i realnymi poczynaniami Pani Prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz oraz wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka. Gdańsk i Westerplatte po latach zaniedbań pamięci o Tych, co za Polskość Gdańska życie swe oddać gotowi byli, zasługuje na godne obchody dnia, kiedy to Niemcy bez wypowiedzenia wojny zaatakowali Polskę i każdy objaw polskości. Prosimy jednocześnie o niepomijanie Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, o których zapominano organizując poprzednie obchody, lub marginalizowano udział i poświęcenie Pocztowców. 

Reklamy

Biorąc pod uwagę to wszystko oraz fakt, że oficjalnie otrzymał Pan “klucze” od Westerplatte prosimy, cytując Józefa Becka z maja 1939 roku. “ Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Nasza generacja, skrwawiona w wojnach, na pewno na pokój zasługuje. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata ma swoją cenę, wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor. W imieniu mieszkańców Gdańska i Tych którzy przelewali krew za Polskość Gdańska, prosimy Przywróć nam Honor. 

Link do podpisania petycji https://www.citizengo.org/pl/signit/172725/view


Reklamy

Tramway

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

#10 i pół minuty- praworządność, pierwszy marsz patriotów w Gdańsku, 447

nie Wrz 8 , 2019

tafoip