Luty 20, 2019

Mamy dość

Nie staję po żadnej stronie mam dość, chcę żyć w normalnym kraju, pracować , wychowywać dzieci.

Mam dość kolejnej walki o stołki i władzę. To mój kraj i jak nie potraficie się zachować to go opuśćcie.

 

 

 

Znalezione w sieci  

Podsumowując wczorajszy CYRK w sejmie. Nie mogę oprzeć się wrażeniu że była to inscenizacja PISu w porozumieniu z PO. Pierwotną przyczyną awantury jest atak na media.
Pierwsze i zasadnicze pytanie dlaczego w dniu w którym miał być przegłosowany budżet? Przecież PIS doskonale zdawał sobie sprawę z tego że taki atak po pierwsze nie przejdzie bez echa a po drugie będzie dla nich negatywny w skutkach. Ale może właśnie o to chodziło!
Druga sprawa poseł PO który został zablokowany przez Marszałka zasadniczo nic nie zrobił! Miał on kartkę z napisem wolne media i nie powiedział niczego co mogło być podstawą do usunięcia go z obrad, nawet kartkę z tym napisem na żądanie Marszałka odstawił na bok. Następnie odebrano mu głos z mikrofonu. W mojej ocenie była to celowa nadgorliwość PIS, marszałkowi puściły nerwy albo tak właśnie miało to dla tłumu wyglądać.
Trzecie pytanie. Po co w dniu w którym ma być głosowana ustawa budżetowa jedna z ważniejszych w roku, dołożono głosowanie nad emeryturami dla SBków? Moim zdaniem głosowanie to można było bez ciśnienia przeprowadzić w innym terminie.
Czwarta sprawa. Po co Marszałek przenosił obrady do sali kolumnowej skoro mógł ogłosić zakończenie obrad sejmu i zwołać je ponownie w sali plenarnej kara nałożona na posła PO automatycznie wygasłaby i nie byłoby awantury, ale prawdopodobnie PIS chciał podsycić, utrzymać awanturę.
Co uchwalił PIS w ustawie budżetowej to też bardzo ciekawa sprawa, dzięki temu że media skupiły się na cyrku który zrobiono. Olano sprawę tego co uchwalono w budżecie a tam naprawdę piękne kwiatki.
– Deficyt budżetu państwa ustala się na dzień 31 grudnia 2017 r. na kwotę nie większą niż 59 345 500 tys. zł.
– 60 mld nowego długu !! W tym roku PIS zadłużył nas na około 70 mld ! Oznacza to że w 2 lata mamy 130 mld nowego długu po PISie! Żeby było śmiesznie krytykowali oni PO za rozdawnictwo!!
– Wynik budżetu środków europejskich ustala się na kwotę -9 634 492 tys. zł.
– Czyli 10 mld dopłacimy do UE !!! Kieruję te słowa do wszystkich dumnych z naszej obecności z UE że Unia nam daje !!! 10 MLD dopłacimy w 2017 roku do tego syfu !!!
– Upoważnia się Ministra Finansów do:
1) dokonywania ze środków budżetu państwa wypłat z tytułu kredytów i pożyczek udzielanych na podstawie umów międzynarodowych rządom innych państw – do kwoty 2 000 000 tys. zł;
– Oznacza to iż mimo ogromnych długów 2 mld Rząd przygotowuje prawdopodobnie dla Ukrainy!!!
Art. 17. Ustala się dla służby cywilnej:
1) limit mianowań urzędników – 280 osób;
2) środki na wynagrodzenia – w wysokości 7 775 819 tys. zł;
3) środki na szkolenia – w wysokości 56 853 tys. zł.
Czyli 7,76 mld na pensje urzędników !!
Tyle z ciekawszych liczb zawartych w budżecie. Warto przy tym dodać że prognozowana jest inflacja 1,3% moim zdaniem będzie ona większa.

Co ciekawe będą tacy którzy zapytają dlaczego ten CYRK? Po co Partia rządząca miałaby teraz destabilizować sytuację kraju. Otóż po to aby ukryć fakt że uchwalono fatalny budżet! Opierający się na założeniach że wzrost gospodarczy wyniesie około 3,4% Natomiast wskutek ustaw Morawieckiego wzrost gospodarczy spadł do około 2,5% są także prognozy dalszego spadku na około 1,7-1,9% Co za tym idzie przychody budżetowe będą mniejsze niż zakłada PIS. Jeśli tak się stanie może dojść do załamania sytuacji finansów państwa już w 3 kwartale 2017 roku. Co za tym idzie Rząd PIS będzie mieć problemy, dymisja i upadek bolesny upadek po którym Rząd w wyborach uzyska fatalny wynik i zasadniczo PIS może się po tym rozpaść. Jednakże jeśli PIS wiedząc o fatalnym budżecie poprzez układ Raz MY raz WY doprowadzi do wcześniejszych wyborów na wiosnę, (urny przezroczyste gminy już kupiły) wówczas Rząd jak w 2007 roku wywalczy sobie wygodną pozycję opozycji i przez kolejne 4 lata nic nie robiąc będzie udawać opozycję, a media które już promują PO i Nowoczesną z Kodem zawiążą koalicję przeciw PIS. PIS będzie przez 4 lata zwalać winę na PO że budżet upadł bo oni coś tam źle zrobili a masa ciemnych wyborców PIS za 4 lata znów da się nabrać że tylko ponowne rządy PIS są ratunkiem dla Polski. Wygląda to dla mnie jak wielka ustawka kolejny przekręt!
 

 

 

Be the first to comment

Dodaj komentarz