Luty 20, 2019

Dla kogo są urzędy , dla urzędników czy dla mieszkańców ?

Jakiś czas temu miałem nieprzyjemność zostać potraktowanym jak śmieć przez pracowników ochrony pod Urzędem Miejskim W Gdańsku, co podsunęło mi pomysł do realizacji dalszej części tego materiału. 

Tak się zaczęło

Przed budynkiem Urzędu są miejsca parkingowe, ale tylko jedno dla osób niepełnosprawnych, oraz jedno dla „klientów”. Cała reszta miejsc postojowych jest wykorzystywana przez pracowników Urzędu. Pomimo wolnego miejsca nie zostałem wpuszczony i musiałem skorzystać z płatnego miejsca parkingowego. Kolejny dowód na to dla kogo są urzędy to ilość toalet dla „klientów” oraz dla urzędników, otóż jedna w całym kilkupiętrowym budynku jest dla Klientów w dodatku koedukacyjna , a kilka pozamykanych na klucz dla urzędników. Ciekawa jest Toaleta dla niepełnosprawnych, znajduje się w piwnicy i nie można do niej dojechać windą, ale trzeba wyprosić na ochronie uruchomienie platformy, co również nie jest proste. 

25 Czerwca Prezydent Adamowicz zorganizował czat na żywo w którym można było zadawać pytania , a On udzielał odpowiedzi, zadałem i ja 🙂 

a tu mamy odpowiedź 

link do całego posta Pana Prezydenta 

 

Nie do końca mnie usatysfakcjonowała, ale……

Realizując inny materiał, dotyczący nieprawidłowości w wyznaczaniu miejsc dla niepełnosprawnych udałem się do siedziby Straży Miejskiej w Gdańsku ul. Gospody 19a. Obskurny budynek, siedziba na pierwszym piętrze bez windy dla niepełnosprawnych, o toalety już nie pytałem bo …. bo… bo… nie zostałem wpuszczony z kamerą 🙂 Na uwagę zasługuje super fajna i na pewno zgodna z przepisami „PALARNIA” straży miejskiej. Zresztą zobaczcie sami jak „klienci są traktowani przez Urzędników Straży Miejskiej w Gdańsku. 

Odnośnie nagrywania Urzędników i Strażników Miejskich 

– Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r. Artykuł 81. “Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku: 1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych, 2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.” – Kodeks Karny Ustawa z dnia 6 czerwca 1997r Artykuł 115. “Funkcjonariuszem publicznym jest: 7)Funkcjonariusz organu powołanego do ochrony bezpieczeństwa publicznego albo funkcjonariusz służby więziennej”

Zgłosiłem to Prezydentowi problem , bo ostatnio piszemy do siebie na FB , cieszę się że taki pył marny zasługuje na uwagę włodarza jednego z większych miast w Polsce. Po nagraniu materiału zadałem pytanie :

Do Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza

Dlaczego Panie Prezydencie uniemożliwiono mi wejścia do siedziby Straży Miejskiej w Gdańsku ? Dlaczego Panie Prezydencie siedziba SM od kilkunastu lat jest niedostępna dla niepełnosprawnych ? Dlaczego Panie Prezydencie Urzędnik Straży Miejskiej odmawia mi nagrywania (jest to niezgodne z Prawem)? Dlaczego Panie Prezydencie urzędnicy Straży Miejskiej nie znają prawa i odmawiają mi możliwości wyjaśnienia sprawy, pomimo tego że otrzymałem wezwanie ? Dlaczego Panie Prezydencie urzędnik Straży Miejskiej Pomawia mnie twierdząc że naruszam jej wolność ? Dlaczego Panie Prezydencie urzędnik Straży miejskiej zastrasza mnie i twierdzi że mogło się skończyć na pouczeniu ale jak nagrywam to….?

 

 

 

Prześlę zamiast e-maila ten artykuł i zobaczymy jak zostanie załatwiona moja sprawa. 

Be the first to comment

Dodaj komentarz