Ale kto tu się nabija z Katolików, miłość nie wyklucza nikogo.

Reklamy


25 maja w Gdańsku odbył się pod patronatem Prezydentki Aleksandry Dulkiewicz , V marsz równości.

Tak oto komentowała 25 maja pani Prezydentka  tfu Prezydent 🙂 

 

Taka była dumna i zaszczycona 🙂 ale już kilka dni później 

Piszę do Państwa, bowiem do głębi jestem poruszona Państwa akcją happeningową podczas V Trójmiejskiego Marszu Równości. Im więcej dni mija od tego wydarzenia, tym bardziej czuję, że nie sposób milczeć. Moją misją jako prezydenta miasta jest, abyśmy tworzyli prawdziwą wspólnotę, a każda obywatelka i obywatel Gdańska czuli się szanowani, traktowani z godnością. Państwa akcja przeczy wszystkim zasadom, w które wierzę, wyznaję i chcę propagować. Dopuściliście się Państwo przemocy symbolicznej. O ile marsz powstał z pragnienia równości, o tyle ten incydent był jej całkowitym zaprzeczeniem.

Tak jak będę bronić prawa do równości osób LGBT+, osób z niepełnosprawnościami czy dyskryminowanych z powodu koloru skóry, tak domagam się szacunku dla ludzi wierzących.

Przez ostatnie lata prezydent Paweł Adamowicz tworzył w Gdańsku prawdziwy klimat równościowy. Powstał pionierski w skali kraju Model na rzecz Równego Traktowania, przyjęty uchwałą Rady Miasta, a później Gdańska Rada ds. Równego Traktowania. Model dotyczy nie tylko wykluczenia ze względu na orientację seksualną, narodowość czy poziom niepełnosprawności, ale również wyznanie. Chcę kontynuować tę linię, bo wierzę w to, że jedynie dostrzeganie potrzeb innych, szacunek wobec nich i otwartość mogą na trwałe zmienić świadomość ludzi, a w konsekwencji życie nas wszystkich na lepsze.

Państwa działanie cofnęło jednak gdańską publiczną debatę równościową o kilkanaście kroków. Wywołało falę komentarzy, pełnych uogólnień, półprawd i nieprawd, siejących nienawiść i rzucających obelgi. Czy rzeczywiście na takiej formie promocji idei Państwu zależało? Jakiej idei?

Ciśnie mi się na usta wiele więcej pytań. Jaka była Państwa intencja? Jakim celom w dalszej perspektywie miała służyć ta akcja? Skąd tyle czynnej agresji wobec drogich chrześcijanom symboli? Jak można oczekiwać szacunku, skoro samemu odbiera się szacunek innym? Czy rzeczywiście nie widzicie wartości w szerokiej wspólnocie wszystkich nas, gdańszczanek i gdańszczan?

Czuję głęboki dyskomfort od chwili, gdy zobaczyłam w internecie zdjęcia dokumentujące Państwa działanie. Czuję się tym urażona jako osoba wierząca. A jako prezydent miasta, obejmująca patronatem marsz czuję się oszukana.” 

 

 

Była dumna ale nie widziała co się dzieje, nie reagowała również na zgłoszenia z prośbą o rozwiązanie marszu , dopiero z internetu się dowiedziała bidulka, w związku z tym takiego mema zrobiliśmy 🙂 To jest dzieło sztuki nie podlega ściganiu – informacja dla ośrodka monitorowania zachowań rasistowskich i ksenofobicznych

Reklamy

 

autor- Tramway


Reklamy

Tramway

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Trzy tygodnie Norweskiego piekła

czw Maj 30 , 2019
Mam już 45 lat, sporo w swoim życiu przeżyłem,  zawsze powtarzam że najważniejsze są przygody. Co mam pozostanie na starość,  nieważne Ile zarobimy, Jaki samochód będziemy mieli, ale to co przeżyliśmy, kształtuje nas i pozostaje z nami na zawsze.  Tej przygody nie życzyłbym nikomu. 20 marca  dostałem na Facebooku  taką […]

tafoip